چگونه کارآفرینان می‌توانند از مربیان خود بیشترین بهره را ببرند

چگونه کارآفرینان می‌توانند از مربیان خود بیشترین بهره را ببرند

یک مربی می‌تواند به شما کمک کند تا بر چالش‌ها غلبه کرده و ویژگی‌های شخصی را که مانع کسب‌وکار شما شده است ، شناسایی کنید.

در حال بزرگ شدن ، بسیاری از ما فردی را داشتیم – معلم ، همسایه سالخورده یا والدین – که توصیه‌های ارزشمندی به ما ارائه می‌داد ، از نحوه رسیدن به رؤیاهایمان تا غلبه بر مشاجرات با دوستان. همان‌طور که ما در حال کارآفرینی هستیم و مجبوریم تصمیمات مهم بگیریم ، نقش یک مربی حیاتی می‌شود. استیو جابز مربی زاکربرگ بود. وارن بافت راهنمایی بیل گیتس و مایا آنجلو راهنمایی اپرا وینفری را بر عهده داشتند.  

برای شروع ، یک مربی صدا یا آینه شما است. یک مربی باید باتجربه باشد ، فردی که می‌توانید از او یاد بگیرید و ترجیحاً که در صنعت شما یا صنعت مرتبط فعالیت می‌کند. برای بهره‌مندی بیشتر از یک مربی ، باید با او رابطه برقرار کنید تا بتوانید صادقانه در مورد مشاغل و نگرانی‌های خود بحث کنید. درحالی‌که مربیان متعددی در خارج وجود دارد ، چیزی که یک مربی را از دیگران متمایز می‌کند این است که آن‌ها به شما کمک می‌کنند  تا فراتر از چالش‌های روزانه کسب‌وکار خود بروید.

یک مربی عالی کسی است که شما را تشویق می‌کند تا نگاه عمیق‌تری به مسائل شخصی که می‌تواند بر تجارت شما تأثیر بگذارد ، مانند بی‌انگیزگی یا ترس از موفقیت ، بیندازد. درحالی‌که این‌ها مسائل شخصی هستند ، ما غالباً این واقعیت را نادیده می‌گیریم که طرز فکر ما می‌تواند مانع موفقیت ما شود و مانع رشد کسب‌وکار ما شود. هنگام مدیریت یک تجارت ، ممکن است به نظر برسد که شما همیشه در حال حرکت هستید ، اما لزوماً در حال رشد نیستید.

همچنین زمان‌هایی پیش می‌آید که احساس می‌کنید بی‌انگیزه هستید یا اعتقاد دارید که به سقف شیشه‌ای برخورد کرده‌اید. شما همچنین می‌توانید در حال استراحت باشید و تجارت خود را بدیهی تلقی کنید ، زیرا معتقد هستید جریان درآمد هرگز قطع نخواهد شد.

کار با یک مربی می‌تواند به شما در حرکت در جغرافیا کمک کند ، به‌طوری‌که تجارت شما با وجود آن‌ها رشد کند. آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا راه‌های جدیدی را برای رشد یا یک مخاطب جدید شناسایی کنید.

آیا بهتر است مربی شما سرمایه‌گذار تجارت شما باشد یا شریک تجاری؟ شما به شخصی نیاز دارید که هیچ مشارکتی در کسب‌وکار شما ندارد یا هیچ رابطه شخصی با شما ندارد ، مانند اعضای خانواده یا دوستان. دلیل این امر این است که شما به فردی نیاز دارید که بتواند بینش‌های عینی را در اختیار شما قرار دهد که ممکن است برای دیدن آن‌ها بسیار کور باشید.

 

 نویسنده: هیئت تحریریه دانشگاه کارآفرین