برنامه‌های حمایتی از استارت‌آپ‌ها

برنامه‌های حمایتی از استارت‌آپ‌ها

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در دومین روز رویداد ملی تبادل فناوری بنگاه‌های کوچک و متوسط و استارت‌آپ‌ها درخصوص برنامه‌های این سازمان در راستای حمایت از استارت‌آپ‌ها عنوان کرد: در سطح کشور و بر اساس دستورالعمل ابلاغی به استان‌ها، از مجموعه‌های فناور به‌طور عام و از مجموعه استارت‌آپ‌ها به‌صورت خاص حمایت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از شاتا، اصغر مصاحب ادامه داد: این حمایت‌ها در زمینه‌های زیرساختی و تجاری‌سازی برای استارت‌آپ‌ها، شامل استقرار رایگان در مراکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک‌های صنعتی کشور خواهد بود. وی با اشاره به این‌که رفع نیاز فناورانه بنگاه‌های کوچک و متوسط از طریق واحدهای فناور و ارائه ایده‌های خلاقانه در صنعت کشور به‌عنوان برنامه مهم سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران درنظر گرفته شده است، یادآور شد: در سال گذشته برنامه تبادل فناوری بین بنگاه‌های کوچک و متوسط و واحدهای فناور در دستور کار قرار گرفت که استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان مرکز توجه این رویداد بودند. مصاحب با اشاره به این‌که ایده‌های استارت‌آپی نقش مهمی در رفع نیازهای صنعت دارند، گفت: در یک سال گذشته نزدیک به ۶۰ رویداد استارت‌آپی در سطح کشور برگزار شده است.

وی به کمک‌هزینه برای جذب نیروی انسانی و خرید تجهیزات به‌عنوان تسهیلات به استارت‌آپ‌ها نیز اشاره و تصریح کرد: چنان‌چه سرمایه‌گذاران در این زمینه تمایل به مشارکت داشته باشند، شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها این ارتباط و تعامل را فراهم خواهند کرد تا برای ایده‌های موفق سرمایه‌گذاری شود. مصاحب افزود: برگزاری رویدادهای استارت‌آپی در کشور جزو برنامه‌های اصلی این سازمان است و در سال‌های آتی نیز چنین رویدادهایی را براساس ظرفیت استان‌ها و در راستای حرکت به سمت فرآیند «ایده» تا «پدیده» در صنعت برگزار خواهیم کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *