تسهیل فضای کسب و کار جدی‌تر گرفته شود

تسهیل فضای کسب و کار جدی‌تر گرفته شود

محمدولی علاالدینی” افزود: تسهیل فضای کسب و کار در شرایطی که جهش تولید در دستور کار قرار گرفته از اهم مسایل مورد نیاز برای تحقق این هدف است تا افراد بیشتری بتوانند وارد کار شده و تولید را افزایش دهند.
وی ادامه داد: تسهیلاتی که قرار است برای جهش تولید اختصاص یابد، باید هدفمند و فقط برای این امر باشد، تولیدات سنتی موجب غیرهدفمندشدن این تسهیلات خواهد شد.
علاالدینی گفت: باید راهکاری اندیشید که تسهیلات اختصاصی صرف ساخت و ساز و یا توسعه دفترهای خارجی شرکت ها نشود و فقط برای توسعه تولید اختصاص یابد.
او افزود: امروز برای جهش تولید باید عرضه مقدم بر تقاضا باشد و تولید کنندگان با تولید کیفی تر رغبت خرید در مردم ایجاد کنند.
وی افزایش کیفیت محصولات تولیدی را از دیگر عوامل موثر در جهش تولید برشمرد و خاطرنشان ساخت: کالاهای جدید باید از کیفیتی بالاتر برخوردار باشند.
علاالدینی ارتباط با اقتصاد جهانی را عامل موثر در بهبود اقتصادی کشورمان دانست و گفت: تحریم ها اجازه بهبود اقتصادی نمی دهند. از طرف دیگر نباید ظرفیت کشورهای منطقه و اورآسیا نادیده گرفته شود، با کاهش تحریم ها باید از این ظرفیت استفاده کرد.
او بر افزایش دانش فنی و استفاده از تجربه های به روز جهانی توسط مدیران شرکت های داخلی تاکید کرد و گفت: اضافه درآمد شرکت های تولیدی نباید در جای دیگری غیر از تولید صرف شود. برخی شرکت ها اضافه درآمد خود را صرف احداث دفاتر در دیگر کشورها می کنند که باید از این امر جلوگیری شود.
علاالدینی بر مبارزه مستمر با فساد به عنوان راهکار مناسب در جهش تولید تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: مبارزه با فساد باید همه گیر شود و پول تولید فقط در افزایش آن صرف شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *