توسعه استارتاپ‌های حوزه صنایع خلاق موسیقی

توسعه استارتاپ‌های حوزه صنایع خلاق موسیقی

 

به منظور تحقق سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه علم و فناوری و همچنین تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی از طریق گسترش فعالیت‌های دانش‌بنیان و توسعه زیست بوم صنایع خلاق، تفاهم نامه‌ای میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با یک موسسه‌ منعقد شد.
این تفاهم نامه با هدف استفاده از ظرفیت‌های صنعت موسیقی در توسعه بستر‌های کارآفرینی دانش بنیان و هم افزایی و به اشتراک گذاری منابع و تاسیس، راه اندازی و آغاز به کار مرکز شتابدهی و نوآوری صنایع خلاق موسسه عامل منعقد شد.
در این تفاهم نامه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری متعهد شده است که از تاسیس و راه اندازی مرکز شتابدهی و نوآوری حمایت مالی و معنوی کند و همچنین اقدامات لازم برای تسریع در اخذ مجوز‌های لازم برای تاسیس و آغاز به کار مرکز را انجام دهد.


کمک به تامین منابع مطالعاتی مورد نیاز برای فعالیت‌های مرکز با همکاری مجموعه‌ها و نهاد‌های ذی‌ربط و ذی‌نفع، معرفی استارتاپ‌های فعال در حوزه صنایع خلاق به مرکز، تسهیل شرایط و تسریع فرآیند اخذ تائیدیه خلاق و مجوز‌های مورد نیاز برای استارتاپ‌های معرفی شده توسط مرکز و حمایت از تجاری سازی طرح‌های موفق و معرفی آن‌ها به بهره برداران و متقاضیان به خصوص در دستگاه‌های اجرایی از دیگر تعهدات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
همچنین از دیگر حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌توان به حمایت از صادرات و بازارسازی برای محصولات تجاری شده توسط استارتاپ‌های تحت پوشش مرکز و اطلاع رسانی و معرفی فعالیت‌های مرکز شتابدهی و نوآوری به فعالان حوزه دانش بنیان در راستای برنامه شرکت‌های خلاق اشاره کرد.
تاسیس، راه اندازی و راهبری مرکز شتابدهی و نوآوری حوزه صنایع خلاق با تاکید بر صنعت موسیقی مطابق با آخرین استاندارد‌های جهانی و چارچوب‌های قانونی، فرهنگی و اجتماعی مورد تایید کشور، تهیه گزارشات پیشرفت مراحل تاسیس و راه اندازی و ارائه آن هر سه ماه یک بار به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ارائه بسته خدمات قابل ارائه به استارتاپ‌ها مطابق با تجارب موفق داخلی و خارجی نیز از تعهدات موسسه فرهنگی هنری آواسازان ققنوس در این تفاهم نامه است.
به منظور اجرایی کردن مفاد تفاهم نامه، کمیته‌ای متشکل از نمایندگان طرفین تشکیل می‌شود، این کمیته وظیفه تدوین برنامه اجرایی توافقات، تعیین اعتبار مورد نیاز و نظارت بر اجرای صحیح برنامه‌ها را بر عهده دارد.
مدت این تفاهم نامه از تاریخ اول تیرماه ۹۸ به مدت سه سال تعیین شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *