نمونه هایی از بهترین شهرهای جهان برای راه اندازی استارتاپ ها.

نمونه هایی از بهترین شهرهای جهان برای راه اندازی استارتاپ ها.

زمانی که صحبت از شروع یک کسب و کار در حوزه تکنولوژی های جدید و بروز می‌شود، اولین مکانی که به ذهن می‌آید دره سیلیکون واقع در سان فرانسیسکو در کشور آمریکاست. با این حال، گرانی هزینه های زندگی و قیمت املاک و مستغلات، کارآفرینان را به سختی می اندازد زیرا معمولا آنها دارای بودجه های محدود و اندک هستند. به همین دلیل، کارآفرینان نباید فراموش کنند که مکان های بسیاری ارزان تری به جای دره سیلیکون وجود دارد که می‌توانند یک کسب و کار جدید را در آنجا راه اندازی کنند.

1. بوستون، آمریکا

بوستون شهری واقع در سواحل شرقی سان فرانسیسکو است. که دارای جمعیت تحصیل کرده ای است زیرا بیش از 60 دانشگاه میزبان دارد. همچنین، برخی از معتبرترین دانشگاه ها مانند MIT و هاروارد در بوستون واقع شده اند و این امر باعث می شود که استعداد لازم را پیدا کنید. همچنین، فراموش نکنید که بیل گیتس و مارک زاکربرگ هردو تحصیلات خود را در بوستون آغاز کرده اند.

ترجمه و گردآوری: واحد تحقیق و توسعه دفتر مطالعات و پژوهش های علی شیخ زاده

2. برلین، آلمان

برلین یکی از سریع ترین اکوسیستم های راه اندازی و پیشرفت در سراسر جهان است. مقر اصلی شروع بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و معروف در برلین است. همچنین برنامه های شتاب دهنده و مراکزی در برلین وجود دارد که به کارآفرینان برای رشد کسب و کارشان کمک شایانی می‌کند. این شهر در مرکز اروپا واقع است و همچنین کشور آلمان دارای اقتصاد بسیار قوی است. بنابراین، اگر یک کارآفرین برای راه اندازی یک کسب و کار اروپا را هدف خود قرار می دهد یا می خواهد کسب و کار خود را در اروپا رشد و ارتقاء دهد، برلین می‌تواند بهترین گزینه باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *